Operasyonel Araç Kiralama

Operasyonel Araç Kiralama

Bu modelde, Operasyonel Kiralama Şirketi; sizin belirlediğiniz özelliklerde araçları finansmanını da üstlenerek satın alır ve size kiralar.

Operasyonel kiralamanın arkasındaki ilke açıktır: Araç ve araç kullanımıyla ilgili; nakit akışı yönetimi, araç amortismanı, bakım maliyetleri gibi ana risk ve gider kalemlerini kiralama şirketine devretmiş olursunuz.

Böylece; Aylık ödeme miktarı belli olduğu için nakit akışınızı düzenleyebilirsiniz. Araçlar bilançonuzda yer almaz, şirketinizin bankalar nezdindeki kredi limiti etkilenmez, zaman ve maliyetlerinizden tasarruf ederek kendi işinize odaklanabilirsiniz.

Operasyonel kiralama, üç farklı sektörün kesişim noktasında yer alır:

Finans: Maliyet optimizasyonu temeldir. Riskler hesaplanır ve en uygun finansal çözüm sunulur.
Hizmet: Müşteri odaklılık temeldir. Kuruma özel çözümler geliştirilir, sürücü yardımı sağlanır, danışmanlık verilir ve dış kaynak kullanımı olanağı sunulur.
Otomotiv: Uzmanlık temeldir. Tedarikçilerle ilişki kurulur, satın alma ve ikinci el satış işlemleri yapılır, bakım hizmeti verilir ve marka bağımsız seçenekler sunulur.
Nasıl Çalışır?

Operasyonel kiralama diğer finansman modellerinin aksine sözleşme süresince araçla ilgili  hizmet paketini de sunar.
Sözleşme başlangıcında sabit bir bedel karşılığı anlaşma sağlandığı için etkili bir yönetim  ve kontrol imkanı sağlar.
Yaman Filo Yönetimi firmanızla bir ana sözleşme imzalar. Firmanızdaki araçların her biri için ayrı ayrı şartların belirlenebileceği süre ve km kullanımına göre değişken kontratlar hazırlar. Böylelikle araç filonuzu en etkin şekilde yönetmenize olanak verir.
Araç filonuzun yönetimi tüm süreçlerde Yaman Filo Yönetimi tarafından üstlenilmektedir.

Araçlarınızın bakım, onarım, hasar yönetimi, lastik tedariği, ikame araç temini ve 7/24 yol yardım işlemleri Yaman Filo Yönetimi tarafından yapılır.

 

HEMEN ARA