Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli 2

Rent a car işlemleri ile uğraşan firmaların öncelikli olarak hedefi: işi acele olan müşterilerine hitap etmektedir. Çünkü; araç kiralama hizmetine ihtiyacı olan çoğu birey, bu sürecin en kısa sürede başlamasını ve sonuçlamasını temenni eder. Dolayısıyla araç kiralama firmaları müşterilerini olabildiğince cezp edici tarifeler ile kendilerine çekerek, ekonomik kâr sağlamayı düşünmektedir.

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir

  1. Tercih ettiğiniz firmanın güvenilir olduğundan emin olun. Her firma aynı kalite hizmet sunamayabilir. Bu sebeple kendiniz için en ideal araç kiralama firmasını seçerek, bu tercih üzerinden planlama yapmalısınız.
  2. Yasal zorunluluktan dolayı: araç kiralama hizmeti alan müşterinin bir ehliyet sahibi olması veyahut bir başkası adına satın alım gerçekleştiriyor ise diğer kişinin bir ehliyet sahibi olması, istisna gösterilmez bir zorunluluktur.
  3. İlk olarak; kullanım amacınızı ve alacağınız mesafeyi göz önünde bulundurun. Kısa mesafeler için daha ekonomik araçlar tercih ederek ek masraflardan kurtulabilir, bu durumu lehinize çevirebilirsiniz.
  4. Ödeme olarak genelde nakit veya kredi kartı tercih edilir. Lâkin bazı firmalar; sadece nakit ödeme yöntemini tercih ettiğinden dolayı kasko işlemlerini yapmamakta, açık senet yöntemi ile ödeme gerçekleştirmektedir. Çoğunlukla bu yöntem bireyler için, en son tercih seçeneğidir.
  5. Erken tarihte alımlar için; rezervasyon oluşturan kişi ile aracı kullanan kişi, aynı olmalıdır. Gerekli anlaşmalar ve yasal düzenek bireysel olarak yapıldığı için bu durum hata kaldırmaz konumdadır. Eğer ki hizmeti siz alacaksanız ve aracı kullanan kişi başkası olacaksa; ek sürücü hizmeti alınması, şarttır.
  6. Bazı araç kiralama firmaları araçlarına km sınırı getirdiğinden dolayı, km sınırı aşılması durumunda ek ücret talep etmektedir. Araç kiralarken önemle altı çizilmesi gereken konulardan birisi budur diyebiliriz.
  7. Kiralık araç, depo durumu göz önünde bulundurularak teslim edilir. Deponun dolu olarak teslim edilmesi durumunda dolu, boş olarak teslim edilmesi durumunda boş olarak geri alınmaktadır. Araç kiralama sözleşmesi yapılırken bu maddeye dikkat edilmesi, şiddetle önerilir.
  8. Araç kiralama hizmeti alan çoğu birey için bir başka dikkat edilen durum ise, ek tarifelerdir. Çocuk koltuğu gibi ekstra aksesuarlar, ek ödeme yapılarak araca eklenebilmektedir. Aynı zamanda belli bir miktar sigorta ödemesi yaparak, aldığınız aksesuarları garanti kapsamına dâhil edebilirsiniz. Günlük kiralık araç hizmetinden ziyade uzun vade kullanım için, bu oldukça fazla fayda sağlayabilmektedir.

Diğer Haberler & Kampanyalar

14 Ağustos 2018

Sıcaklardan Etkilenmemek için Hangi Renk Araçlar Seçilmeli?

Sıcak yaz günlerinde güneşin altında aracını bırakmak zorunda kalmış olan s&uum

Haber
10 Ağustos 2018

Klima Aracın Yakıt Tüketimini Nasıl Etkiler?

70km üzerindeki hızlarda klima kullanmak cam açmaya göre daha ekonomiktir. Klim

Haber
HEMEN ARA