Araç Kiralama Firmaları Sizden Neler Talep Eder?

Günümüzde çoğu bireysel hizmet satışı için, resmi süreç söz konusudur. Bu sürecin nasıl işleyeceği, ne zaman ve nasıl sonuçlanacağı yasal mevzuat aracılığıyla belirlenmektedir. Çoğu firma sözleşmeler aracılığıyla kendi koşullarını ve kendi politikalarını belirlese de, her firma için kabul gören durumlar söz konusudur. Örneğin; araç kiralama işleminin sonucunda bir kullanım söz konusu olduğu için, ehliyet ibrazı zorunludur. Aracın kullanım ücretinin ödenmesi öncesinde veyahut sonrasında olarak belirtilmiş ise, belirtilen tarihlerde yapılması zorunludur.

Araç kiralama firmaları sizden ne talep eder?

  1. Kişisel veyahut kurumsal kimlik ibrazı zorunludur. Araç kiralama hizmetinde bir yasal süreç söz konusu olduğu için, evrakta belirtilebilecek ve hizmeti satın alan kişi olarak gösterilebilecek bir kimlik gereklidir. (Kişisel/Kurumsal)
  2. Araç kiralama hizmetinin sonucu olarak bir araç kullanımı söz konusu olduğu için, ehliyet belirtilmesi şarttır.
  3. Söz konusu araçla yolculuk yaparken; firma ile yaptığınız anlaşma dışında ek masraflar oluştu ise, bunu firma karşılayıp daha sonra sizden tahsis edebilir.
  4. Paketinize ek olarak aldığınız araç aksesuarlarının fiziksel olarak hasar görmesi durumunda, ücret bedeli faturanıza yansıtılacaktır.
  5. Anlaşma gereği getirilen km sınırı aşıldığı durumlarda; km başına ücretlendirme yapılarak, aldığınız araç kiralama hizmetinin ödemesine ilaveten ayrı ücret tahsis edilir.
  6. Kiralık araç, anlaşmada belirtilen yerden teslim alınır ve kullanım süresi teslim alındığı andan itibaren başlar. Hizmetin sonra ermesi ve araç teslimi, yine anlaşmada belirtilen yerde gerçekleştirilir. Örneklendirmek gerekirse; A noktasından teslim alacağınıza dair anlaştığınız bir aracı, hizmetiniz sona erdiğinde tekrardan A noktasına bırakır ve anahtarı teslim edersiniz.
  7. Kiralık araç teslimi esnasında en çok tartışma yaşanan bir diğer etken ise, kiralık aracın depo durumudur. Anlaşmada deposu dolu olarak teslim aldığınız bir aracı dolu olarak bırakmanız gerektiği yazıyor ise, firmaya aracı deposu boş bir şekilde teslim edemezsiniz. Anlaşmaya uygun hale getirip belirtilen noktaya teslim gerçekleştirmediğiniz süre zarfında, hâlâ hizmetten faydalandığınız varsayılır ve ona göre ücret tahsis edilir.

Diğer Haberler & Kampanyalar

14 Ağustos 2018

Sıcaklardan Etkilenmemek için Hangi Renk Araçlar Seçilmeli?

Sıcak yaz günlerinde güneşin altında aracını bırakmak zorunda kalmış olan s&uum

Haber
10 Ağustos 2018

Klima Aracın Yakıt Tüketimini Nasıl Etkiler?

70km üzerindeki hızlarda klima kullanmak cam açmaya göre daha ekonomiktir. Klim

Haber
HEMEN ARA